Saanich Commonwealth Place - Site License      2019-02-23 - 5:46 PM
     1st Annual Ostara Invitational - 2019-02-22 to 2019-02-23      
 
 Event 14  Boys 15 & Under 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Mbobela, Jakob         15 RAC               2:22.29    2:20.70  
  2 Woodrow, Hayden        15 CASC              2:22.11    2:21.14  
  3 Liew, Danael           14 CASC              2:23.66    2:22.35  
  4 Sheehan, Dawson        14 CASC              2:28.52    2:26.51  
  5 Gaine, Caleb           14 CASC              2:26.17    2:26.65  
  6 Jimenez Alcocer, Alej  15 Uvic-Pcs          2:34.79    2:32.42  
  7 Rockson, Alexander     15 DST               2:35.29    2:34.67  
  8 Finlayson, Euain       14 VPSC              2:31.45    2:40.34  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  9 Dong, Preston          14 VPSC              2:35.78             
 10 Huang, Dominic         14 ISC               2:37.11             
 11 Stephen, Stewart       15 NRST              2:38.89             
 12 Robertson, Arran       14 Uvic-Pcs          2:39.36             
 13 Orton, Oliver          14 NRST              2:40.70             
 14 Mitchell, Matthew      14 TYEE              2:41.39             
 15 Errhouni, Adam         14 TYEE              2:42.16             
 16 Warner, Declan         14 ISC               2:42.67             
 17 MacDonald, Will        15 RAC               2:51.08             
 18 Kroot, Jeremy          13 NRST              3:00.85             
 19 Joyal, Mathis          15 TYEE              3:20.08             
 20 Mbobela, Simon         12 RAC               3:30.13             
 -- Werner Enns, Kadin     13 CASC                  DQ              
 
 Event 14  Boys 16 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                        === A - Final ===                         
 
  1 Rambo, Jacob           17 Uvic-Pcs          2:14.23    2:10.36  
  2 Ketchin, Matthew       20 CASC              2:13.58    2:12.40  
  3 Serpico, Jake          17 CASC              2:20.23    2:19.04  
  4 De Pol, Tayden         16 NRST              2:21.33    2:19.82  
  5 Pratt, Kian            16 CASC              2:20.72    2:21.78  
  6 Brager, Jakob          16 NRST              2:20.66    2:24.50  
  7 Ballarin, Henrique     16 Uvic-Pcs          2:25.42    2:27.84  
  8 Cowan, Jordan          16 Uvic-Pcs          2:23.38    2:32.53  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  8 Windsor, Jacob         22 CASC              2:23.85             
 10 Medler, Alex           16 ISC               2:28.51             
 11 Harvey, Aidan          16 WGB               2:29.75             
 12 Pena, Felipe           17 Uvic-Pcs          2:32.00             
 13 Stannard, Ethan        16 NRST              2:34.36             
 -- Shields, Aidan         17 ISC                   DQ              
 -- Chapman, Thomas        16 Uvic-Pcs              DQ