Saanich Commonwealth Place - Site License     11/12/2023 - 12:01 PM
       2023 PCS Christmas Cracker - 08/12/2023 to 10/12/2023        
 
 Event 32  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Kingston, Emmitt       12 OSC               3:02.57    3:01.10  
  2 Houston, JT            12 ISC               3:05.21    3:04.41  
  3 MacPherson, Oliver     12 LOSC              3:11.38    3:09.55  
  4 Ross, Oscar            11 UVPCS             3:26.53    3:22.55  
  5 deGoey, Liam           12 UVPCS             3:28.95    3:24.33  
  6 Antonopoulos, Phineas  12 CWC               3:39.57    3:35.25  
  7 Williams, Luka         10 UVPCS             3:44.45    3:46.64  
  8 Lamontagne, Declan Ra  11 CWC               4:04.88    4:00.35  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
 -- McClelland, Beckham    11 LOSC                  DQ              
 -- Lacanaria, John        12 SwimFaster            DQ          X   
 
 Event 32  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                        === A - Final ===                         
 
  1 Zhou, Eason            14 UVPCS             2:30.88    2:30.73  
  2 Greenwood, Nolan       14 UVPCS             2:37.38    2:38.17  
  3 Slavkovski, Marko      13 Keyano            2:43.16    2:39.04  
  4 Chung, Jason           14 LOSC              2:40.91    2:40.51  
  5 Chen, Tyrone           14 UCSC              2:42.43    2:41.29  
  6 Kim, Sion              13 UCSC              2:46.39    2:41.74  
  7 Zhang, Danny           14 WVOSC             2:42.43    2:43.26  
  8 Hu, Andy               14 UCSC              2:42.72    2:45.00  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Leung, Jaden           14 GATOR             2:47.20    2:43.70  
 10 Sun, Xuneng            14 ISC               2:49.05    2:47.28  
 11 Hu, Timothy            13 WVOSC             2:47.18    2:47.33  
 12 Zhang, Brandon         14 UVPCS             2:49.51    2:50.46  
 13 Man, Ryan              14 GATOR             2:53.98    2:51.45  
 14 Cadis, Tudor           14 LOSC              2:53.26    2:53.68  
 15 Valera, Sebastien      13 OSC               2:55.81    2:53.98  
 16 Tchaouchev, Constanti  14 UVPCS             3:00.13    2:55.50  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  7 LeCorre, Cale          13 LOSC              2:43.00             
 12 Hunter, Scott          14 LOSC              2:48.15             
 19 Lau, Isaac             13 GATOR             3:00.69             
 20 Yu, Eddie              13 WVOSC             3:02.42             
 21 Safnuk, Ezra           13 UVPCS             3:07.10             
 22 Lanni, Matteo          13 OSC               3:11.25             
 23 Attwell, Christian     13 UVPCS             3:14.69             
 24 Stopps, Hugh           14 WGB               3:16.06             
 25 Nelson, Parker         13 Keyano            3:19.47             
 26 Sharpe, Benjamin       13 UVPCS             3:20.13             
 27 Pumphrey, Liam         14 UCSC              3:21.66             
 28 Pinder, Luke           13 LASC              3:29.09             
 29 Mirahmadi, Sepehr      14 SwimFaster        3:29.40             
 30 Powell, Issac          14 WGB               3:40.56             
 31 Feenstra, Kai          13 UVPCS             3:43.60             
 -- Belaid, Sohayb         13 UVPCS                 DQ              
 -- Friesen, Aaron         13 LASC                  NS              
 
 Event 32  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team              Prelims     Finals        
==================================================================
 
                        === A - Final ===                         
 
  1 Cole, Tanner           17 OSC               2:19.10    2:12.84  
  2 Cho, Kyu               19 LOSC              2:20.08    2:16.90  
  3 Van Maren, Jasper Joo  18 UVIC              2:20.16    2:18.08  
  4 Hachey, Brandon        17 KSC               2:21.26    2:18.09  
  5 Namba, Kai             16 ISC               2:20.47    2:18.33  
  6 Milne, Bryan           22 LOSC              2:23.66    2:21.65  
  7 Yu, Isaac              17 ISC               2:27.36    2:26.53  
  8 Lauricella, Dario      16 UVPCS             2:29.91    2:32.13  
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Arena, Andrea          16 UVPCS             2:34.15    2:28.53  
 10 Kormendy, Brady        15 ISC               2:34.64    2:28.65  
 11 deGoey, Matthew        16 UVPCS             2:30.07    2:32.04  
 12 Woo, Ethan             15 UVPCS             2:35.51    2:35.29  
 13 Costa, Vincent         16 LOSC              2:33.52    2:36.50  
 14 Camaraire, Alex        15 UVPCS             2:34.89    2:37.41  
 15 Miller, Charlie        15 ISC               2:40.36    2:42.18  
 16 Wen, Terrance          17 GATOR             2:40.52    2:42.49  
 
                      === Preliminaries ===                       
 
  2 Robertson, Arran       19 UVIC              2:19.35             
  7 Stebner, Evan          18 UVIC              2:22.44             
 12 Laturnus, Cameron      20 UVIC              2:30.44             
 18 de Rosnay, Simon       17 UVPCS             2:38.42             
 21 Randall, Joah          17 LASC              2:41.99             
 22 He, Jacob              17 ISC               2:42.06             
 23 Crockford, Noah        15 ISC               2:42.60             
 24 Chen, Alex             16 UVPCS             2:45.37             
 25 Chin, Louis            16 UVPCS             2:45.63             
 26 He, Ethan              15 ISC               2:45.98             
 27 James, Matthew         16 OSC               2:46.14             
 28 Forbes, Ben            15 Keyano            2:49.09             
 29 Edgar, Griffin         16 OSC               2:49.25             
 30 Sabourin, Philippe     15 ISC               2:58.97             
 -- Feenstra, Kieran       16 UVPCS                 DQ              
 -- Trofimuk, Charlie      16 KSC                   NS